Sandviç Sistemler- tan metal
nav-left cat-right
cat-right

Sandviç Sistemler

Genel Bilgi:

Sandviç sistem, çatı ve cephe yüzeylerinin iki kat metal trapez ve aralarına serilen hem ısı hemde ses izolasyonu malzemesi taş yünü veya cam yünü ile şantiyede oluşturulan sisteme verilen isimdir.

Kaplanacak yüzey üzerinde oluşturulan sistemde, her katman birbirinden bağımsızdır. Sistem sırasına göre monte edilen katmanlar, yapıların kullanım amaçlarına, coğrafi bölge şartlarına ve konstrüksyon detaylarına göre boyutlandırılmaktadır.

DIN 4102 normuna göre A sınıfı yanmazlık özelliğine sahip taş yünü veya cam yünü kullanımı ile oluşturulan “Sandviç Sistem”ler yapılar için gerekli yangın güvenliğini sağlamakta ve bu üstün özelliği ile diğer kaplama malzemelerinden ayrılmaktadır.

izoTaş yünü ve cam yünü ile ilgili detaylı bigi için tıklayın.

Sonkat yüzey kaplaması olarak, dizaynı ve üretimi Almetsan tarafından yapılan “Vidalı Sistem Trapez” veya “Kenet Sistem Trapez” formlarının kullanım seçeneğine göre “Sandviç Klasik Sistem” ve “Sandviç Kenet Sistem” olarak iki gruba ayrılan “Almetsan Sandviç Sistem” uygulamalarının temel amacı yapıların ömrü ile aynı ömürde olan, bir defaya mahsus yapılan, kesin sızdırmazlık, ısı ve ses izolasyonu sağlayan, tüm endüstriyel tesislerde kullanılabilen, sağlam ve estetik kaplama sistemleri oluşturmaktır.Yorumlar kapalı.